Evlilik İşlemleri İçin Yeminli Tercüman

Saygıner Noter onaylı ve tasdikli yeminli çeviri hizmeti vermekte olan profesyonel bir tercüme firmasıdır.

Çekmeköy Evlilik İşlemleri İçin Yeminli Tercüman Yeminli Tercüman İstanbul

Çekmeköy Evlilik İşlemleri İçin Yeminli Tercüman  İstanbul Saygıner Tercüme – Noter Yeminli Çeviri Hizmetleri Yazılı ve Sözlü Çeviri Bürosu Çekmeköy Fiyat Teklif: ☎ 0216 310 10 18.


YABANCI UYRUKLU VATANDAŞLARIN EVLİLİK İŞLEMLERİ

1- Yabancı uyruklu vatandaşların nikah işlemleri için gerekli evrakların neler olduğu hususunda evlendirme memurluğundan bilgi alınması gerekmektedir.

2-Öncelikli olarak Türk vatandaşının ikametgâh adresi hangi il-ilçe sınırları içerisindeyse, o evlendirme memurluğuna çiftlerin aşağıda belirtilen evraklarla birlikte başvuruda bulunması gerekmektedir.

3-Yabancıların ikamet ve seyahatleri hakkında kanun ve 5682 sayılı pasaport kanuna göre Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunmaları gerekmektedir. Vize süresi dolan yabancı uyruklu vatandaşların yapmış oldukları müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

4.-Eşlerden biri Türkçe okuma-yazma biliyor diğeri bilmiyorsa nikâh esnasında yeminli tercüman eğer ikisi de Türkçe okuma-yazma bilmiyorsa hem başvuruda hem de nikah esnasında yeminli tercüman getirmeleri gerekmektedir.

İSTENEN EVRAKLAR

1-EVLENME EHLİYET BELGESİ

Vatandaşı olduğu ülke makamlarınca düzenlenmiş olan (Evlenmesine engel bir durumun olmadığını belirten; evlenebilir, evlilik için, evlenme amaçlı ve evlenme beyannamesi gibi ibarelerin yer aldığı medeni halini gösteren uluslararası geçerliliği olan bir belgedir.) kişinin evlenmesine engel bir durumun olmadığını gösteren belge.

2-DOĞUM BELGESİ (ULUSLARARASI)

Kişinin doğdu ülke makamlarınca düzenlenmiş olan, anne ve baba adı ile doğum yeri ve doğum tarihini belirten,  uluslararası geçerliliği olan bir belgedir.

3- PASAPORT TÜRKÇE TÜRCÜMESİ VE NOTER ONAYI

Not:Düzenlenen evrakların işleme alınabilmesi için Apostille yapılmış ise noter tasdikli Türkçe tercümeleri veya çok dilli şeklinde düzenlenmiş ise doğrudan evlendirme memurluğuna müracaatları kabul edilir. Belgelerin Türkçe tercümelerinin ve noter onaylarının Türkiye sınırları içerisinde yapılması gerekmektedir.

4-Çiftlerin evlilik için sağlık raporu.

Alınacak sağlık raporu aile hekimliklerinden (Raporlar imzalı, kaşeli ve resimli olmalıdır) ya da devlet hastanelerinden temin edilebilir.

65 yaş ve  üzerinde olanlarındevlet hastanesinden evlilik için resmi sağlık kurulu raporu almaları gerekmektedir.

5- Vesikalık 6 adet fotoğraf (Fotoğrafın son altı ay içinde çekilmiş, 4,5×6 ebatında olması gerekmektedir. Renkli fotokopi kabul edilmemektedir. Kadın fotoğrafında  alın ve çene açık, erkek fotoğrafında ise baş açık olacaktır. Biyometrik fotoğraf kabul edilmemektedir.)

6- Yabancı evrakların inceleme aşaması…

-Tek taraflı veya çift taraflı yabancı uyruklu evlilikler, tarafımızdan incelemeye tabidir.

-Evraklar incelenmesi için Evlendirme Memurluğumuza eksiksiz olarak teslim edilir.

-İlgili evrakların inceleme sonucuyla ilgili en kısa sürede çiftlerin iletişim numarası üzerinden bilgi verilir.

APOSTİLLE EDİLMEMİŞ EVRAKLAR

  1. (EVLENME EHLİYET BELGESİ VE DOĞUM BELGESİ) çok dilli düzenlenen evraklar hariç, vatandaşı oldukları ülkelerin konsolosluklarından onaylatılan tüm evraklar daha sonrasında Kaymakamlık yazı işleri müdürlüğünce onaylandıktan sonra işleme alınır.
  2. Yabancı ülkenin Türkiye’deki temsilciliğince düzenlenmiş belgeler, (Yabancı temsilcilik Ankara’da bulunuyorsa Dışişleri Bakanlığımızca) “Belgedeki imza ve mühür …………… Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine aittir.” şeklinde tasdik edilmesinden sonra, belge işleme alınır.
  3. Evlenme Ehliyet belgesi ve doğum belgesi,Yabancı ülkenin yerel makamlarınca düzenlenmiş ise düzenlendiği ülkedeki Türk büyükelçicinin konsolosluk şubesi tarafından “İmza ve mühür ………………………  Makama aittir.” şeklinde aslı tasdik ettirilir.
  4. Düzenlenen belgeler Türkçe tercümeleri  Türkiye sınırları içerisinde bulnan  noter  tasdikinden sonra kişinin pasaportu ve Türk vatandaşının kimlik kartı, nüfus cüzdanı veya geçici kimlik belgesi, evlilik için sağlık raporu ve 6 adet vesikalık fotoğraf ile birlikte işleme alınır.
  5. HAZIRLANAN EVRAKLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ ÜLKELERE GÖRE DEĞİŞİKLİK ARZ EDEBİLİR (1-3 VEYA 6 AY SÜRE İLE)

ÇEKMEKÖY YEMİNLİ TERCÜME HİZMETİ VERDİĞİMİZ DİLLER

Almanca Türkçe Tercüme, Azerice Türkçe Tercüme, Boşnakça Türkçe Tercüme, Bulgarca Türkçe Tercüme, Çekçe Türkçe Tercüme, Çince Türkçe Tercüme.

Ermenice Türkçe Tercüme, Farsça Türkçe Tercüme, Fince Türkçe Tercüme, Felemenkçe Türkçe Tercüme, Fransızca Türkçe Tercüme, Gürcüce Türkçe Tercüme, Hollandaca Türkçe Tercüme.

İngilizce Türkçe Tercüme, İspanyolca Türkçe Tercüme, İsveççe Türkçe Tercüme, İtalyanca Türkçe Tercüme, Japonca Türkçe Tercüme, Kazakça Türkçe Tercüme, Kırgızca Türkçe Tercüme, Korece Türkçe Tercüme.

Latince Türkçe Tercüme, Lehçe Türkçe Tercüme, Macarca Türkçe Tercüme, Makedonca Türkçe Tercüme, Moldovca Türkçe Tercüme.

Osmanlıca Türkçe Tercüme, Özbekçe Türkçe Tercüme, Portekizce Türkçe Tercüme, Romence Türkçe Tercüme, Rusça Türkçe Tercüme, Tacikçe Türkçe Tercüme, Türkmence Türkçe Tercüme, Ukraynaca Türkçe Tercüme, Urduca Türkçe Tercüme, Uygurca Türkçe Tercüme, Yunanca Türkçe Tercüme.


İSTANBUL’UN SEMTLERİNDE YEMİNLİ TERCÜME HİZMETLERİ

» Adalar » Arnavutköy » Ataşehir » Avcılar » Bağcılar » Bahçelievler » Bakırköy » Başakşehir » Bayrampaşa » Beşiktaş » Beykoz » Beylikdüzü » Beyoğlu » Büyükçekmece » Çatalca » Çekmeköy.

» Esenler » Esenyurt » Eyüp » Fatih » Gaziosmanpaşa » Güngören » Kadıköy » Kağıthane » Kartal » Küçükçekmece » Maltepe » Pendik » Sancaktepe » Sarıyer » Silivri » Sultanbeyli » Sultangazi » Şile » Şişli » Tuzla » Ümraniye » Üsküdar » Zeytinburnu.


TÜRKİYE GENELİNDE YEMİNLİ TERCÜME HİZMETLERİ.

» Adana » Adıyaman » Afyon » Ağrı » Amasya » Ankara » Antalya » Artvin » Aydın » Balıkesir » Bilecik » Bingöl » Bitlis » Bolu » Burdur » Bursa » Çanakkale » Çankırı » Çorum » Denizli » Diyarbakır » Edirne » Elazığ » Erzincan » Erzurum » Eskişehir » Gaziantep » Giresun » Gümüşhane » Hatay » Isparta » İçel (Mersin).

» İstanbul » İzmir » Kars » Kastamonu » Kayseri » Kırklareli » Kırşehir » Kocaeli » Konya » Kütahya » Malatya » Manisa » K.maraş » Mardin » Muğla » Muş » Nevşehir » Niğde » Ordu » Rize » Sakarya » Samsun » Siirt » Sinop .

» Sivas » Tekirdağ » Tokat » Trabzon » Tunceli » Şanlıurfa » Uşak » Van » Yozgat » Zonguldak » Aksaray » Bayburt » Karaman » Kırıkkale » Batman » Şırnak » Bartın » Ardahan » Iğdır » Yalova » Karabük » Kilis » Osmaniye » Düzce Türkiye.

Call Now Button